Uncategorized

„Titanikas“ buvo pasmerktas nuo pat pradžių! Nauja laivo nuolaužų versija visus sukrėtė!

„Titaniko“ nuskendimas yra viena sunkiausių XX amžiaus tragedijų, nusinešusi 1500 žmonių gyvybių. Oficiali įvykio versija – susidūrimas su ledkalniu, padariusiu didžiulę skylę laivo priekyje, kuris tapo lemtingas.

ugc.kn3.net

Tačiau neseniai grupė tyrėjų, vadovaujama žurnalisto Shannono Moloney, kuris daugiau nei 30 metų atidžiai tyrinėjo „Titaniko“ nuskendimo priežastis, pasiūlė naują katastrofos versiją. Remiantis išsamia laivo nuotraukų, darytų prieš išplaukiant iš uosto, analize, katastrofos priežastis galėjo būti ne tik susidūrimas su ledkalniu, bet ir gaisras laive.

econet.ru

„Titanikui“ išėjus iš Belfasto laivų statyklos, viename iš jos kuro sandėlių kilo gaisras. Laivo kapitonas ir įgula tai puikiai žinojo, tačiau nusprendė, kad jie gali susidoroti su šia problema be per didelio viešumo, nes kyla pavojus prabangiausio tų metų laivo, laikomo nepaskandinamu, reputacijai.

ugc.kn3.net

Įgula kelias dienas kovojo su ugnimi, o laivui atplaukus į Sautamptono uostą, jis buvo prisišvartuotas prie doko kitoje pusėje, kad keleiviai nepastebėtų suodžių ir suanglėjusių dažų.

Šiuos suodžių pėdsakus juodų žymių pavidalu palei dešinę laivo korpuso pusę Moloney ir jo įgula pastebėjo ten, kur prasiveržė ledkalnis.

Kadangi laivas judėjo ir, įgulos nuomone, buvo visiškai tinkamas eksploatuoti, įvykiui nebuvo skiriama didelė reikšmė. Tai buvo lemtinga klaida.

Faktas yra tas, kad ugnis buvo per galinga ir pasiekė iki 1000 laipsnių Celsijaus temperatūrą, dėl ko plieno laivo korpusas prarado stiprumą, metalas tapo per silpnas ir trapus.

Normaliomis sąlygomis susidūrimas su ledkalniu neturėjo sukelti tokios mirtinos žalos, tačiau, deja, smūgis krito į tą labai nusilpusią vietą …

www.independent.co.uk

„Tai puikiai derina neįprastus veiksnius: ugnį, ledą ir nusikalstamą aplaidumą. Anksčiau šios žymos niekas netyrė. Tai visiškai pakeičia istoriją “, – sako Moloney.

„Iš tikrųjų visa virtinė siaubingų avarijų sukėlė laivo mirtį: blogas matomumas, ledo įspėjimo ignoravimas, greičio viršijimas pavojaus zonoje, budinčio pareigūno klaida manevruojant, nesėkmingas susidūrimo kampas … lašas nuskandino laivą “, – apibendrino Shannon Moloney.

Related posts

Kaip paslėpti pinigus, kad jų niekas nerastų – 7 nestandartinės namų talpyklos

admin

9 Tūkst. Eurų Už Kūno Modifikacijas: Nuo Tatuiruočių Iki Mėlynų Akių Obuolių

admin

20 prekių ženklų, kurie visą energiją išleido pakuotėms, o ne jų turiniui

admin